+(420) 315 707 111  Můj účet
 • Čeština

CEM House

11 556 18 755  s DPH

Sada měřicích prvků pro on-line měření spotřeby elektřiny, plynu, vody a teploty v rodinném domě.

Zrušit výběr
Katalogové číslo: 251 Kategorie: Štítky: ,
 • Popis Produktu

  Radiové prvky (moduly) pro zajištění on-line měření spotřeby elektrické energie, plynu, vody a pro měření teploty v rodinném domě.

  Technologické prvky měření:
  1x WACO Ethernet GateWay (WM868-RFE)
  3x WM868-SI4
  1x oddělovač pulzů (dle požadavku distributora el. sítě)
  3x WM868-TI2 (Čidlo je možné použít i pro měření venkovní teploty za předpokladu, že bude umístěno na dokonale chráněném závětrném místě, bez přímého slunečního svitu, bez vlivu deště a sněhu.)

  Instalce systému do konkrétního prostředí:

  • Místní šetření – posouzení místa instalace dle fotodokumentace měřidel a požadovaného místa umístění GateWay pro připojení na místní LAN (internet)
  • Objednání zpřístupnění plynoměru s žádostí na distributora v místě instalace
  • Objednání zpřístupnění elektroměru s žádostí na distributora v místě instalace
  • Instalace prvků dálkového odečtu zprovoznění služby v lokalitě zákazníka

  POZNÁMKY KE KOMPONENTŮM ZAHRNUTÝM V JEDNOTLIVÝCH SADÁCH:

  • V případech, kdy není možné použít pro měření venkovní referenční teploty klasický teploměr, použije se teploměr venkovní, jehož cena je vyšší, avšak jehož odolnost vůči povětrnostním podmínkám a životnost je několikanásobně vyšší než by byla u teploměru určeného především pro měření v interiéru, umístěného venku.
  • Baterie ve vniřních teploměrech s displejem můžete vyměňovat sami, bez ztráty kontinuity dat, v ostatních teploměrech a modulech jsou baterie interní, které mají životnost až 5 let a které vyměňuje firma SOFTLINK. V případě internetové komunikační brány se jedná o modul napájený ze sítě prostřednictvím adaptéru. Životnost baterií se odvíjí od četnosti odečtů, pro životnost baterií 5 let je obvyklý interval odečtů každých 15 až 20 minut.
  • Výměna interních baterií je prováděna ve firmě SOFTLINK tak, že zákazník pošle modul do firmy SOFTLINK na své náklady a firma SOFTLINK pak pošle modul s novou baterií zpět za cenu baterie a balného, což je v průměru 350,-Kč bez DPH.
  • Na přání lze začlenit kombinovaný modul pro měření teloty a vlhkosti.
  • V případech, kdy chcete zavést měření na odlehlém místě, lze použít internetovou komunikační bránu s rozhraním GSM/GPRS, která sice pojme menší množství dat, ale pro automatické měření provozu klasického rodinného domu je dostatečná; k celkovým nákladům je třeba připočítat provoz SIM karty 160,-Kč/kalendářní měsíc. Standartně doporučujeme připojení ethernetovou komunikační bránou, jejíž funkce je spolehlivá, stabilní a pojme v případě rozšiřování počtu odečítaných měřidel velké množství dat.
  • Instalace radiomodulů nevyžaduje žádné stavební úpravy a není nijak časově náročná, lze ji provádět za běžného provozu domu.
 • Další informace

  Pronájem technologie na 1 rok:

  4 600,- Kč s DPH + instalační poplatek 3600,- s DPH

  Ceny nezahrnují:

  Zpřístupnění fakturačních měřidel – plynoměru, elektroměru, vodoměrů dodavatelů = distributorů.
  Měsíční poplatek za SW CEM.

  Ceny zahrnují

  Instalaci = práci technika SOFTLINK, radiové moduly pro dálkový odečet plynu, elektřiny, popř. vody, potřebné manuály k obsluze.

 • Recenze

  Zatím zde nejsou žádné recenze.

  Buďte první, kdo ohodnotí “CEM House”

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *