+(420) 315 707 111  Můj účet

Převodník pulsů WB169-SI4-B13

4 235  s DPH

Modul WB169-SI4-B13 je určen k dálkovému odečítání měřičů spotřeby se standardním pulzním výstupem „SI“ a dvoustavových senzorů s kontaktním nebo binárním výstupem. Modul má stupeň krytí IP65 a je vhodný pro montáž do vnějšího prostředí.

Není skladem

Popis Produktu

 

Modul WB169-SI4-B13 je určen k dálkovému odečítání měřičů spotřeby (vodoměrů, plynoměrů, elektroměrů, kalorimetrů), které jsou vybaveny standardním pulzním výstupem, běžně používaným v oblasti měření spotřeby energií a médií (výstup typu „SI“) a k monitorování stavu dvoustavových senzorů, kupříkladu dveřních kontaktů, záplavových senzorů, nebo elektronických plomb. Modul má čtyři vstupy, ke kterým lze připojit až čtyři měřiče spotřeby, nebo senzory. Měřiče spotřeby mohou být různého typu, s různými jednotkami a převodními konstantami. Modul kontinuálně načítá pulzy generované měřiči spotřeby do vnitřních čítačů, na základě přednastavených násobících/dělících konstant je převádí na požadované výstupní jednotky spotřeby (m3, kWh, MJ, apod.) a vysílá aktuální údaje o náměru měřiče spotřeby ve formě radiových zpráv protokolu Wireless M-BUS.  Při použití funkce externí synchronizace je doba odesílání pravidelných radiových zpráv řízena externími synchronizačními pulzy. Tato funkce je určena zejména pro použití modulu v energetice, kde je možné odesílat data na základě synchronizačních signálů ze systému HDO.

Modul je vybaven alarmovými funkcemi „Leak“ a „Burst“, které umožňují detekovat drobné úniky vody nebo plynu z potrubí (funkce „Leak“), nebo prasknutí potrubí (funkce „Burst“). Tyto funkce jsou určeny zejména pro použití modulu ve vodárenství a plynárenství.

Modul lze použít pro dálkové monitorování stavu senzorů (dveřních kontaktů, záplavových čidel, požárních čidel, elektronických plomb apod..) s výstupem typu mechanický kontakt, jazýčkové relé, polovodičové relé (SSR), nebo tranzistor s otevřeným kolektorem. K modulu lze připojit až čtyři dvoustavová čidla různého typu a s různou logikou signalizace. Modul detekuje změny stavu výstupního kontaktu čidla, ukládá záznamy o změnách do vnitřního čítače, a okamžitě odesílá alarmové zprávy o změně stavu.

Zprávy z modulu lze přijímat pomocí komunikační brány typu WB169-RFE/RFG/RFW, nebo jakýmkoli přijímacím zařízením podle normy Wireless M-Bus pro pásmo 169 MHz. Je-li modul nastavený pro práci v obousměrném komunikačním módu N2, může přijímat od nadřazeného systému nebo zařízení „Master” nastavovací zprávy, na základě kterých je možné na dálku upravovat jeho vysílací výkon a vysílací periodu, nebo provádět nastavení jednotlivých vstupů.

Modul s vysílacím výkonem 500 mW je napájen z vnitřní baterie s kapacitou 13 Ah.

 

Manual_WB169-SI4_v4

Další informace

Hmotnost 0,3 kg
Napájení

baterie 13 Ah

Rozhraní

4 x SI

Výkon

500 mW

Prostředí

IP65

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Převodník pulsů WB169-SI4-B13“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit…