+(420) 315 707 111  Můj účet

NB-K430 převodník pro vodoměry iPERL

4 719  s DPH

NB-K430 slouží pro dálkové odečítání stavu vodoměrů typové řady iPERL  firmy Sensus, vybavených radiovým vysílačem odečtených dat v pásmu 430MHz, a přeposílání odečtených dat do systému dálkového odečítání (Automatic Meter Reading – AMR) prostřednictvím služeb NB-IoT operátora mobilních služeb GSM.

Není skladem

Kategorie: Štítek:

Popis Produktu

Modul NB-K430 slouží jako lokální komunikační brána (”Gateway”) pro dálkové odečítání indukčních vodoměrů typové řady iPERL firmy Sensus. Modul přijímá pravidelné radiové zprávy typu BUP (”Bubble Up”) od vodoměrů iPERL v radiovém dosahu a ukládá si jejich obsah do paměti. V nastavených časových intervalech předává souhrn přijatých dat na nadřazený systém dálkového odečítání (AMR) ve formě radiových zpráv služby NB-IoT mobilního operátora.

Modul NB-K430 může sloužit pro odečítání až 20-ti vodoměrů iPERL umístěných v radiovém dosahu zařízení (desítky až stovky metrů). Každý vodoměr odesílá zprávy typu BUP s fixní periodou 15 sekund. Modul přijímá data od vodoměrů v přijímacích ”oknech”, které si otevírá s nastavenou měřící periodou (kupříkladu každých 60minut). Data přijatá v každém přijímacím okně si modul ukládá do své paměti. S nastavenou vysílací periodou (kupříkladu 12 hodin) modul odešle souhrnnou zprávu se všemi uloženými daty přes síť NB-IoT na nadřazený server. Tento způsob komunikace je optimální jak z pohledu minimalizace spotřeby elektrické energie (modul je napájený ze zabudované baterie), tak i z pohledu minimalizace nákladů na služby NB-IoT.

Modul může alternativně pracovat i v ”on-line” módu, kdy odesílá data na nadřazený server bezprostředně po každém přijímacím okně.

Vlastnosti modulu:

Modul NB-K430 je uzavřen v plastové krabici odolné proti vlhkosti (krytí IP65) a je vhodný pro použití ve vnitřním i vnějším prostředí. Krabice je uzpůsobena pro montáž na zeď, nebo na libovolný konstrukční prvek (nosník, trubku…). Modul může být vybaven dodatečnou ochranou proti vlhkosti (na stupeň IP68) zalitím silikonovou výplní s vysokou adhezí. Je-li tato úprava požadována od výrobce, je nutno ji objednat zvláštním objednacím kódem.

Moduly jsou dodávány buďto v proveden ́ı IP65 (odolné proti krátkodobě stříkající vodě), nebo s dodatečným utěsněním silikonovou výplní s vysokou adhezí, které zaručuje odolnost proti zaplavení vodou (stupeň krytí IP68). Moduly vybavené již z výroby utěsňovací silikonovou výplní mají na přístrojovém štítku uveden stupeň krytí IP68 (kupříkladu: ”NB-K430/B13/IP68”). Cena tohoto modulu je na vyžádání.

Manual_NB-K430_CZ

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „NB-K430 převodník pro vodoměry iPERL“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *